Hírek
2013. Szeptember 16. 10:41, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Ma kezdődik az európai mobilitási hét Budapesten

Budapesten ma kezdődik az autómentes napot is magába foglaló európai mobilitási hét: szeptember 16. és 22. között különféle közlekedési eszközökkel, a főváros közlekedési érdekességeivel is megismerkedhetnek a látogatók.
Az idei eseményeken kiemelt szerepet kapnak a főváros környezettudatos közlekedést előmozdító projektjei, többek között a villamosvonalak és a kerékpáros fejlesztések részletes bemutatása, valamint a civil szervezetek is.
A mobilitási héten lehetőség lesz megismerkedni a különféle közlekedési eszközökkel, a várost irányító diszpécserközponttal, Budapest föld alatti és feletti közlekedési érdekességeivel, de a technológiai fejlődés iránt érdeklődőkre is gondoltak a szervezők.
A részvétel ingyenes, de a korlátozott férőhelyek miatt egyes programok előzetes regisztrációhoz kötöttek.
Az első autómentes napot 1997-ben tartották Franciaországban. A kezdeményezés lényege, hogy az egyébként gépkocsit használó városlakók egy napra tegyék le autójukat és próbálják ki az alternatív közlekedési módokat. Az Európai Bizottság a rendezvényt - amelyet hagyományosan szeptember 22-én rendeznek meg - 2000-ben európai kezdeményezéssé nyilvánította.
Budapest 2002-ben csatlakozott a kezdeményezéshez, amelynek legfontosabb eleme az Andrássy úton megrendezett autómentes nap.
Az európai mobilitási hét magyarországi regisztrált településeinek rendezvényeiről a www.emh.kormany.hu oldalon, a fővárosi autómentes nap részletes programjairól pedig a www.budapest.hu, valamint a www.bkk.hu/mobilitasihet honlapon lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 09:59, szerda | PR
Új korszak az innovációban?
a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát
2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár
Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson
Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód
Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra
A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.