Hírek
2012. Május 21. 14:05, hétfő |
				Belföld				
Forrás: STOP / MTI
				
				Ma éjfélig kell elküldeni az adóbevallást
				Ma éjfélig lehet benyújtani a személyi jövedelemadó bevallásokat a tavalyi évről, és befizetni az adót. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), valamint a Magyar Posta meghosszabbított nyitva tartással várja az ügyfeleket.
A korábbi évekhez hasonlóan az idén is sokan hagyták az utolsó pillanatra a bevallás elkészítését, ilyenkor azonban a sietség miatt még nagyobb a hibázás lehetősége. Az előző évek tapasztalatai alapján gyakori hiba például, hogy az adózók nem írják alá a bevallást, nem fordítanak kellő figyelmet a kifizető által levont előleg feltüntetésére.
Fontos tudni, amennyiben az adózó adóvisszatérítésre jogosult, annak kiutalása nem automatikus, hanem a bevallás főlapjának erre szolgáló kockájában kérni kell. Ennek elmulasztása nem minősül ugyan hibának, célszerű azonban figyelni rá, mert utóbb már csak külön átvezetési nyomtatvány kitöltésével lehet hozzájutni a pénzhez. Gyakran hiányzik az adóazonosító szám, ilyenkor a bevallás hibásnak minősül, függetlenül attól, hogy számszakilag hibátlan.
Hétfő éjfélig kell rendezni az esetleges adókötelezettséget is. Ezt háromféle módon is be lehet fizetni: bankszámláról átutalással (ilyenkor a közlemény rovatban fel kell tüntetni a nevet és az adóazonosító jelet); szja befizetésére szolgáló készpénz-átutalási megbízással (csekkes befizetés) valamint az egyes ügyfélszolgálaton működő POS terminálokon keresztül bankkártyával, díjmentesen.
A posta hétfőn az adóbevallási határidő miatt a normál rendtől eltérő nyitva tartással várja az ügyfeleket. Így a Nyugati és a Keleti pályaudvarnál lévő posta éjfélig, a Mammut bevásárlóközpontban működő pedig 21 óráig lesz nyitva. A Budapest Fogarasi úti Tesco posta az általános nyitvatartási rendje szerint, 00:00-24:00 óráig van nyitva.
Azokon a megyeszékhelyeken, ahol nincs az általános nyitva tartás szerint 20.00 óráig (vagy tovább) üzemelő posta, illetve ahol az igénybevétel indokolja, a megyeszékhelyi 1-es posta hosszabbított nyitva tartással várja az ügyfeleket.
A NAV budapesti központi ügyfélszolgálatait 20:00 óráig kereshetik fel az adózók, ahol leadhatják bevallásaikat. A 06-40/42-42-42 kékszámon hívható Általános Tájékoztató Contact Center (TCC) munkatársai is 20.00 óráig fogadják az ügyfelektől érkező hívásokat.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
2025. November 03. 07:14, hétfő | Belföld
Orbán Balázs: gazdasági, hadiipari, energetikai kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
