Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2012. Március 30. 07:11, péntek | Külföld
Forrás: OrintPress

Általános sztrájk kezdődött Spanyolországban

Általános sztrájk kezdődött Spanyolországban

Általános 24 órás sztrájk kezdődött Spanyolországban, ahol a két legnagyobb spanyol szakszervezet a jobboldali kormány munkaügyi reformja és megszorító politikája ellen tiltakozik.

A munkabeszüntetők 'Nem a munkaügyi reformra' és 'Általános sztrájk' feliratú vörös zászlókkal, illetve plakátokkal vonultak ki Madrid utcáira, többen a főváros legfőbb közlekedési csomópontjait foglalták el.

A spanyol belügyminisztérium bejelentette, hogy öt rendőr sérült meg kisebb incidensek során, 58 embert pedig őrizetbe vettek. Legújabb jelentések szerint eddig összesen kilencen sérültek meg dulakodás során.

Az érdekvédő szervezetek mintegy száz eseményt terveznek az ország egész területén; egyes televízióállomások beszüntették adásaikat, az autógyárak pedig üresen állnak. A sztrájk ideje alatt biztosítani kell az alapvető szolgáltatások, mint például a tömegközlekedés részbeni fenntartását.

A szakszervezetek elsősorban munkaügyi reformja miatt támadják a kevesebb mint 100 napja hivatalban lévő, Mariano Rajoy vezette konzervatív kormányt. A reformot a kormány február 11-én jelentette be, és azóta érvénybe lépett. A reform értelmében a munkáltatók könnyebben bocsáthatják el alkalmazottaikat, a vállalatok pedig egyoldalú bércsökkentést hajthatnak végre - adta hírül a köztévé.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.