Hírek
2013. Szeptember 13. 09:48, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Látogatható a Nemzeti Galéria Chagall-Ámos ikerkiállítása

Régi adósságot törleszt a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) péntektől látogatható, Chagall - Háború és béke között című tárlata, amelyhez Ámos Imre, a "magyar Chagall" a háború örvényében 1937-1944 címmel társkiállítás kapcsolódik
Balog Zoltán hangsúlyozta: kulturális értelemben is sok adóssága van a magyar államnak polgáraival szemben, ezek közé tartozott egy nagyszabású budapesti Chagall-kiállítás; az MNG-ben most ráadásul Chagall és Ámos, két kelet-európai zsidó származású alkotó életműve kerül termékeny kapcsolatba és késztet párbeszédre magyarokat, zsidókat, zsidó magyarokat.
Roland Galharague francia nagykövete emlékeztetett arra, hogy ilyen teljességű kiállításon a magyar közönség eddig nemcsak Chagall, de Ámos életművét sem ismerhette meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:34, szombat | Életmód
Hat érmet nyertek a magyar diákok a mesterséges intelligencia diákolimpián Pekingben
Két ezüst- és négy bronzérmet szereztek a magyar diákok a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián Pekingben - tudatták a magyar szervezők az MTI-vel közleményben pénteken.