Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2013. Szeptember 06. 05:04, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Kőhalmi Attila a versenytanács új tagja

Kőhalmi Attila a versenytanács új tagja

Kőhalmi Attilát a Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa tagjává nevezte ki Áder János köztársasági elnök.

A 2013. október 1-jei hatályú, hatéves időtartamra szóló megbízatásról a Magyar Közlöny csütörtöki számában jelent meg a köztársasági elnök határozata.

A versenytanács sajátos helyzetű testület, független a hivatalon belül, ám döntése a szokásos bírói felülvizsgálat alá vonható. A GVH versenyfelügyeleti eljárásait érdemben lezáró döntéseket a hivatalon belül elkülönült döntéshozó fórumként működő versenytanács hozza meg.

A versenytanács bírálja el továbbá a vizsgálók versenyfelügyeleti eljárás során hozott végzései ellen benyújtott jogorvoslati kérelmeket is.

A versenytanács munkáját a tanács elnöke – aki egyben a GVH egyik elnökhelyettese - szervezi és irányítja, az egyes ügyeket az elnök által kijelölt három- vagy öttagú versenytanács bírálja el. A tanács tagjait a hivatal elnökének javaslatára a köztársasági elnök nevezi ki, illetve menti fel. A kinevezés hat évre szól, a kinevezett versenytanácstag a hat év lejártát követően egy alkalommal újból kinevezhető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 09:59, szerda | PR

Új korszak az innovációban?

a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát

2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár

Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson

Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód

Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra

A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.