Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2013. Szeptember 01. 05:57, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Kíntornások fesztiváloznak Keszthelyen

Kíntornások fesztiváloznak Keszthelyen

Svájci, német, olasz lengyel és magyar résztvevők jóvoltából több mint félszáz tekerős zenegép lesz látható és hallható a jövő hét végén Keszthelyen a I. Nemzetközi Verklifesztiválon.

A Keszthelyi Turisztikai Egyesület, a Keszthelyi Térségi Vállalkozó Klub és a Sétáló Utcai Kereskedők Egyesülete közreműködésével a két éve a városban megnyílt Surber Zeneautomata és Fonográf Múzeum svájci tulajdonosának kapcsolatai jóvoltából szervezik az eseményt. Szeptember 7-én és 8-án mintegy nyolcvan svájci, német, olasz, lengyel és magyar kíntornás 58 zenegéppel szerepel.

A szervezők tájékoztatása szerint a rendezvény helyszíne a sétálóutca és a főtér, ahol a verklik muzsikáját kézművesek kirakódó vására, táncműsor és zenei fellépők egészítik ki. A közönség maga is megidézheti az 1920-30-as éveket, ugyanis jelmezversenyt hirdettek, hogy látványban, ruhákban is megelevenedjenek a boldog békeidők. A ruhákon kívül a legszebb zenegépet is díjazzák.


Az ötletadó, a svájci Hans-Jörg Surber és felesége 2011-ben nyitotta meg Keszthelyen a zeneautomatákat és fonográfokat bemutató múzeumát. Surber számos országba eljutva kíntornásként jó néhány kollégájával áll kapcsolatban, így idén májusban velük együtt kezdték el a különleges fesztivál előkészítését.

A szervezők azt remélik, hogy a hagyományteremtő programmal - amelyet kétévenként szeretnének megismételni - sikerül a Balatonnál kissé meghosszabbítani a nyári szezont, színvonalas kikapcsolódást nyújtva a hazai és külföldi turistáknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport

Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.