Hírek
2013. November 12. 05:01, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Kiadvány készült a magyar fehér borokról

Exkluzív kiadványt mutattak be hétfőn a Vidékfejlesztési Minisztériumban a magyarországi fehér borokról.
A kormany.hu tájékoztatása szerint a kiadvány célja a termelők piacra jutásának segítése. A könyv 15 000 példányban jelent meg, angol és magyar nyelven is ingyenesen elérhető az érdeklődők számára.
A kötetet, amelyben a magyar borvidékek kiváló fehér borait mutatják be és értékelik, Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter mutatta be. Kiss Eliza miniszteri biztos közölte: a kiadványban szereplő pincészetek már megkapták az Elismerő Okleveleket, és a héten a kiadvány mellett megkapják azokat matricákat is, amelyek a borospalackokon tanúsítják, hogy a szóban forgó tétel a nemzeti borválogatott tagja.
A vörös és rozé borok Országkóstolója pedig november 15-én kezdődik - olvasható a kormányzati hírportálon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 19. 07:37, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - A Veszprém öt góllal nyert a Nantes ellen
A Veszprém házigazdaként 30-25-re nyert a francia HBC Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, csütörtökön.