Hírek
2022. November 25. 09:57, péntek | PR
K&H: hogyan érdemes kihasználni a Black Friday-akciókat?

Sok gyereket elcsábítanak a boltok által meghirdetett Black Friday-akciók, azonban a fiatalok kívánságlistáin szereplő legtöbb termék a megugró infláció miatt idén jóval drágább, mint korábban.
Ugyanakkor érdemes megnézni kínálatot, mert lehetnek olyan akciók, amelyeknél jelentős megtakarítással szerezhető be a kiszemelt termék. Az óvatosság azonban nem árt: tanácsos alaposan körülnézni a vásárlás előtt a szülőkkel együtt, ahogy a garanciális szabályokkal is jó tisztában lenni.
Rendhagyó helyzetben köszöntött be az idei Black Friday-szezon, amely sok országban, így Magyarországon is több napot ölel fel, amikor a kiskereskedők akciókkal, kedvezményekkel teszik vonzóbbá a portékáikat. A kivételes helyzet indoka az inflációs környezet, rengeteg termék ára jóval magasabb lett. A különböző nagy értékű eszközökre, például okostelefonra, laptopra, játékkonzolra takarékoskodó fiatalok számára mégis jó lehetőséget kínálhatnak az árleszállítások.
A Black Friday-napokban látható akciós “zajban” ugyanis tényleg vannak olyan termékek, amelyek ára jóval alacsonyabb a megszokottnál. Érdemes azonban a szülőkkel közösen átnézni a kínálatot és csak megbízható kereskedőtől vásárolni. Ha megvan a célpont, akkor a cikkszám alapján érdemes internetes keresőkkel vagy árukereső oldalak segítségével ellenőrizni, melyik boltban, online áruházban a legolcsóbb a termék. Lehetnek ugyanis jelentős eltérések az akciók ellenére is. Sőt, ha egy nagy, ismert gyártó termékéről van szó, akkor a cég saját webshopjában is érdemes megnézni, mert ők is jelentős árleszállítással tehetik vonzóbbá a termékeiket. Ha esetleg a gyermek megtakarított pénze nem elég a kiszemelt termékre, akkor a szülők anyagi lehetőségeikhez mérten beszállhatnak, ha a piaci vizsgálat után arra jutottak, hogy tényleg érdemes megvásárolni a kiszemelt eszköz.
A K&H felhívja a figyelmet, hogy a vásárlás során a szülőknek érdemes a legfontosabb szabályokkal, elsősorban a garanciára, pontosabban a jótállásra vonatkozó előírásokkal megismertetniük a fiatalokat. 2021 óta ugyanis a korábbinál szigorúbb, vevőbarátabb szabályok léptek életbe.
● A 10-100 ezer forint közötti áron megvásárolt termékekre 1 év,
● a 100-250 ezer forintos termékekre 2 év,
● a 250 ezernél drágábbakra pedig 3 év jótállást kell vállalniuk a kereskedőknek.
A Black Friday-akciók egyúttal apropót adnak ahhoz is, hogy a gyermekek megkezdjék a takarékoskodást. Érdemes ösztönözni őket arra, hogy ne költsék el az összes zsebpénzt, hanem inkább takarékoskodjanak. A spórolást pedig nem érdemes készpénzben megoldani, sokkal inkább bankszámlán, amely akár 14 éves kortól, 0 forint bankszámla havi díjjal elérhető.
A gyerekek ráadásul sokkal többet megtudhatnak a bankszámlákról, a bankkártyákról, a spórolásról a K&H Vigyázz, kész, pénz! diákoknak meghirdetett versenyhez készült oktatási anyagban. Arról nem beszélve, hogy a vetélkedő különböző fordulóiban játékos feladatok segítségével kaphatnak képet a mindennapi pénzügyekről. A versenyről itt olvashat részletesen: https://www.kh-vigyazzkeszpenz.hu/
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 12:49, kedd | PR
Amikor a mesterséges intelligencia segít a klímavédelemben Kate segítségével visszatér az élet a cecei erdőbe
István Imre (Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság), Sipos Katalin (WWF Magyarország), Suba Levente (K&H) Forrás: K&H/Lorkó Dávid
2025. Április 26. 09:04, szombat | PR
A Jánosik Kft. újjáépíti a Rákóczi-tábort
Megújul a sátoraljaújhelyi Rákóczi-tábor: a beruházás keretében négy korszerű új épület, valamint egy teljesen új étkező részleg valósul meg, összesen csaknem 2500 négyzetméteren.
2025. Április 26. 08:11, szombat | PR
Badacsonyi Loccsanás Húsvétkor
Kevés ember merészkedik be a Balatonba tavasszal és még kevesebb, aki a Balaton vízével locsolkodik Húsvétkor. Badacsonyban a kettő ötvözetét találták ki Húsvéthétfőre.
2025. Április 14. 09:26, hétfő | PR
A megújuló energia és az ingatlanfejlesztés húzza a zöldhiteleket
a K&H mind a vállalati, mind a lakossági zöld hitelek piacán 20 százalékos részesedéssel bír