Városlista
2023. március 28, kedd - Gedeon, Johanna

Hírek

2022. Április 27. 15:19, szerda | PR

K&H: ha pénz áll a házhoz, mit tehetnek a fiatalok?

K&H: ha pénz áll a házhoz, mit tehetnek a fiatalok?

Tavasszal és nyáron meglódulhatnak a fiatalok bevételei, a húsvéti locsolkodás, a közelgő ballagás és az esetleges nyári munka miatt.

Sok diák pedig szintet lép, amikor majd szeptembertől középiskolában vagy a felsőoktatásban folytatja tanulmányait, ez pedig a mindennapi pénzügyek terén is új helyzetet teremt. Érdemes előre felkészülni, meglepetések helyett. Ebben segít a fiataloknak a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő, amelynek április közepén rendezett középdöntőjébe nyolc régióból 160 csapat jutott be. A legjobbak pedig továbbjutottak a májusi döntőbe.

A tanév utolsó szakasza a gyerekek, fiatalok számára a mindennapos pénzügyekben is új helyzetet teremt. Elsősorban azért, mert ilyenkor ajándékokhoz vagy akár pénzbeli jutalomhoz jutnak. Például a húsvéti ünnepek miatt, de ilyen lehet a ballagás is vagy éppen a jó bizonyítványt is honorálhatják a szülők. A nyári szünetben a diákok tovább növelhetik a bevételeiket, ha nyári munkát vállalnak.

Bár a már említett különleges alkalmak - húsvét, ballagás, tanévzárás - során befolyó összegek vagy a diákmunkáért járó fizetés extra bevételként jelentkezik, fontos, hogy nem szabad elpazarolni a hirtelen jött “pénzügyi szabadságot”. Sőt, érdemes takarékoskodni például a vágyott digitális eszközre: okostelefonra, tabletre, számítógépre. Azon is el lehet töprengeni, ha a diáknak még nincs bankszámlája, hogy akár ezen az úton is el lehet indulni, vagyis nyitni egy fiataloknak szánt bankszámlát. Ez indokolt lehet az iskolaváltásnál is, általánosból középiskolába vagy az utóbbiból a felsőoktatási intézménybe való átlépés esetén. Ezzel ugyanis a korábbi időszakhoz képest mind az életben, mind a pénzügyek terén is önállósodhatnak.

Ha pedig megvan a bankszámla, akkor a kapott kártyát rögtön digitalizálni lehet, vagyis be lehet költöztetni az okostelefonba vagy okosórába. Fontos azonban, hogy a kézre eső fizetés mellett a megtakarításokat is kényelmesen nyomon követhetik. Így megtanulhatják, hogy a befolyó extra összegekhez rövidebb vagy hosszabb távú megtakarítási célokat rendeljenek, és az azonnali költés helyett inkább a takarékoskodásra törekedjenek.

A pénzügyi tudatosságot a legfiatalabbakkal megismertető, évtizedes múltra visszatekintő, általános iskolás és középiskolás diákoknak megrendezett K&H Vigyázz, kész, pénz! - pénzügyi vetélkedő újabb fordulón van túl. Az idei versenyre összesen 2423 csapat nevezett be, közülük nyolc régióból összesen 160 csapat jutott be az április 11-én és 12-én megrendezett regionális középdöntőbe. Minden régióból a legjobbak jutottak be a májusi döntőbe, ahol kiderül, ki lesz a végső nyertes.

A vetélkedő és az ahhoz kapcsolódó ismertanyag számtalan mindennapos pénzügyi kérdésre ad választ. Ilyen például, hogy mit érdemes kezdeni az extra bevételekkel. Ehhez passzol a K&H Vigyázz, kész, pénz! tananyagának megtakarításokkal foglalkozó fejezete, amelyből többek között kiderül, hogy a gyerekek bevételeit érdemesebb a bankban, megtakarítási formákban tartani, mint készpénzben.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 11. 15:18, szombat | PR

Tényleg egyre nehezebb jó albérletet találni?

A lakhatás központi kérdés mindenki életében.

2023. Március 03. 10:21, péntek | PR

Miért nehéz jó budapesti albérletet találni?

Az albérlet rendszerint nem az optimális megoldás akkor, ha a lakhatásról van szó. Valahogy olyan érzése van az embernek, hogy tulajdonképpen az ablakon dobja ki a pénzt.

2023. Február 22. 16:09, szerda | PR

Vízügyi igazgatóságot őriznek

Közbeszerzési eljárás keretében újra a Jánosik és Társai Kft. nyerte el az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság Miskolci Szakaszmérnökség telephelyének vagyonvédelmi feladatainak ellátását.

2023. Február 10. 09:33, péntek | PR

Hogyan zajlik manapság egy állásinterjú?

Amikor behívnak minket egy állásinterjúra, akkor a legtöbben a klasszikus formát várják, tehát bemennek személyesen, elbeszélgetnek, majd elköszönnek azzal, hogy majd értesítik a döntésről.