Városlista
2025. december 13, szombat - Luca

Hírek

2020. Március 26. 15:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kezdődik a szúnyogirtás a Balatonnál

Kezdődik a szúnyogirtás a Balatonnál

Elrendelték az első szúnyoggyérítést a Balatonnál

Időben el kell kezdeni a védekezést, főleg az enyhe időjárás miatt, így március 30. és április 1. között lesz az idei első biológiai légi szúnyoggyérítés közel 2200 hektárnyi területen - közölte Lombár Gábor, a balatoni szúnyogirtás koordinálásban részt vevő Balatoni Szövetség (BSZ) elnöke az MTI-vel csütörtökön.

A kezelés a parti területekre és a háttérterületek időnként víz alá kerülő mocsaras, nádas részeire koncentrál környezetkímélő biológiai módszerrel. Rossz idő estén a beavatkozás április 2-3-ára tolódik.

Lombár Gábor kifejtette, a korábbi évek gyakorlatának megfelelően a Balatonnál az elő és utószezonban a BSZ, a főszezonban az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) végezteti a szúnyogirtást, állva annak költségeit is. Az első biológiai beavatkozás mintegy 25 millió forintba fog kerülni, az érintett 47 balatoni önkormányzat zömmel már befizette a lakosságarányosan ráeső részt.

Lombár Gábor kiemelte, idén jelentős változást hoz, hogy az unióban betiltották a szúnyogirtó szerek többségét, és nem lehet több légi kémiai szúnyoggyérítést végezni a Balatonnál. Két földi kijuttatásra engedélyezett szerrel végezhető majd kémiai beavatkozás, ami előrevetíti, hogy az irtás várhatóan nem lesz olyan hatékony, mint eddig – mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben