Hírek
2020. Július 17. 08:12, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kényszergyógykezelés alá került egy fiatalkorú, aki kis híján megölte egy társát
Elrendelte egy fiatalkorú előzetes kényszergyógykezelését csütörtökön a Budakörnyéki Járásbíróság, miután a gyanúsított egy gyermekotthonban kis híján végzett egy társával
- közölte a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-vel. A közlemény szerint a gyermekotthonban nevelt, pszichiátriai kezelés alatt álló, fogyatékossággal élő fiatalkorú 2020 júliusában összetűzésbe keveredett egy társával. Miután a nevelők szétválasztották és be akarták küldeni őket az épületbe, a gyanúsított nem tett eleget a felszólításnak, hanem megpróbált kimászni a kerítésen és közben köveket dobált a jelenlévők felé. Többszöri kísérlet után sem sikerült megnyugtatni őt, ezért a nevelők kilátásba helyezték, hogy értesítik a rendőrséget. A gyanúsított ekkor azzal fenyegetőzött, hogy bántalmazza, illetve megöli őket.
A fiatalkorú ezután egy hegyes fadarabbal többször megszúrt egy hozzá közeledő kiskorút, akinek az életét csak a szakszerű orvosi ellátás mentette meg.
A terhelt, akit végül egy kórház pszichiátriai osztályára szállítottak, kisebb sérüléseket okozott az ott dolgozóknak és magában is megpróbált kárt tenni.
A fiatalkorú ellen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság emberölés kísérlete és más bűncselekmények miatt indított nyomozást.
Az ügyészség a letartóztatásra vonatkozó indítványt előzetes kényszergyógykezelés elrendelésére módosította, ezt a bíróság hat hónapra elrendelte. A döntést az ügyész, a gyanúsított és a védő tudomásul vette.
A végzés nem végleges, de végrehajtható - áll a törvényszéki közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel
Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.
2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld
MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.
