Hírek
2017. Augusztus 02. 12:52, szerda | Sport
Kemény harcokra kell számítani
Palotás Péter - Mitsubishi Colt EVO
Túrkeve - 2017.08.05-06.
Levianus Motorsport
Interjú Palotás Péter pilótával a Túrkevei OB - Zóna autocross verseny előtt.
Új autó új kihívás, kezdhetném a beharangozót a Túrkevei Autocross országos bajnokság negyedik futama előtt Palotás Péter autóversenyzővel. (mint lentebb kiderül már járt ezen a pályán, és az autó sem új már számára, de ezen a pályán még nem indult a Colt-tal.)
Meg is kérdem őt:
Voltál-e már ezen pályán, ha igen milyen autóval és hogy is sikerült a verseny?
- Igen, tavaly már mentem ezen a pályán két versenyt is (egy OB és Zóna verseny is volt egy hétvégén), itt sikerült tavaly először dobogóra állnom.
Egy 820 méter hosszúságú elég gyorsnak tűnő pálya vár rád és persze a kategória társaid is. Milyen módon tudsz ismerkedni a pályával, a nyomvonallal?
- Tavaly már sikerült megismernem a nyomvonalat, ami eléggé technikás de ugyanakkor gyors is, de mindenképpen tartunk egy pályabejárást a verseny előtt.
Egy jó rajt mondják fél győzelem. Mit is tudsz tenni, hogy győzelemmel fejezz be egy futamot?
- Ez így igaz, egy jó rajt nagyon sokat jelent, ez mindenképpen el akarom kapni és tartani is a jó pozíciót. Erős lesz a mezőny, jönnek külföldi versenyzők is, szerintem kemény harcokra kell számítani.

Szeghalmon száraz körülmény között együtt éltél a Mitsubishi Colt EVO-val. Most is így lesz?
- Igen, kielemeztük a szeghalmi versenyt, reméljük itt is jó lesz a pálya, ha nagyon nedves és csúszós lesz, akkor ahhoz alkalmazkodunk.
Végezetül, eddig volt pár harmadik helyed. Most mi is a célod?
- Szerintem idénre elég 3. helyem van már, most jobbat szeretnék.
Partnereimnek köszönöm a segítséget: PLTS Ipari Kft., Zeusz Exhaust Kft., AT-LOC Hungária Kft.
- Hajósi Miklós -

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 07:03, kedd | Sport
Vizes vb 2027 - Huszonhárom napos lesz a budapesti vb
A 2027-es budapesti vizes világbajnokságot június 26. és július 18. között rendezik meg - jelentette be Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár a hétfői sajtótájékoztatón.
2025. December 15. 07:40, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Debrecen is elvitte a három pontot az FTC otthonából
A Debrecen egygólos győzelmet aratott a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 17. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.
2025. December 12. 07:27, péntek | Sport
Európa-liga - A Rangerst is legyőzte, veretlen maradt a Ferencváros
A Ferencváros hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Glasgow Rangerst a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtöki hatodik fordulós mérkőzésén, így változatlanul veretlen és nyolcaddöntőbe jutást érő helyen áll.
