Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2019. Július 28. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Az ország nagy részén hőség lesz, emellett az egész országban zivatarokra, felhőszakadásokra is készülni kell vasárnap.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint vasárnapra az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarok és a felhőszakadások veszélye miatt.

Azt írták: vasárnap délután ismét több helyen lehetnek zivatarok, amelyeket erős vagy viharos széllökés, jégeső kísérhet. Legjellemzőbb azonban a felhőszakadás lesz, néhol rövid idő alatt 50 milliméternél is több eső eshet.

Emellett a hőség miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint vasárnap hajnalban 16 és 22 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 27-34 fokig melegszik a levegő, az Alföldön lesz a legmelegebb.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.