Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2013. November 16. 05:19, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Jövő szeptemberben Dél-Walesben lesz a következő NATO-csúcs

Jövő szeptemberben Dél-Walesben lesz a következő NATO-csúcs

Jövő szeptember 4-én és 5-én Dél-Walesben tartják a NATO következő csúcstalálkozóját - jelentette be pénteken Anders Fogh Rasmussen, az atlanti szövetség főtitkára.

Az már eddig is ismeretes volt, hogy az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének állam-, illetve kormányfői 2014-ben Nagy-Britanniában tartják következő összejövetelüket, de a pontos dátumot és a közelebbi helyszínt eddig nem határozták meg.

Közleményében Rasmussen kitért arra: nem sokkal a csúcstalálkozó után, 2014 végén befejeződik a NATO vezette afganisztáni ISAF harci misszió, és a következő évtől alapvetően kiképző-támogató jellegűvé alakul át az atlanti szövetség afganisztáni küldetése.


A csúcstalálkozónak az afganisztáni kérdéskör áttekintése mellett - Rasmussen megfogalmazása szerint - az is feladata lesz, hogy megerősítsék az Európa és Észak-Amerika közötti köteléket, ami "erőnk, biztonságunk és sikerünk forrása".

Ez a napirendi pont egyértelműen arra a problémára utal, hogy a NATO-n belül az elmúlt évtizedekben az európaiak egyre kisebb részt vállaltak a közös védelmi erőfeszítésekből - részesedésük a két évtizeddel előtti egyharmadról mostanra nagyjából egynegyedre csökkent -, és az amerikaiak méltányosabb arányokat szeretnének kialakítani.

A főtitkár közleménye utalt arra, hogy a következő csúcstalálkozó helyszíne, Nagy-Britannia az 1949-ben létrehozott NATO alapító országainak egyike, és mindig jelentős mértékben hozzájárult mind a szövetség műveleteihez, mind a közös biztonságpolitikai gondolkodás alakításához.

Címkék: diplomácia, nato

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.