Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2024. Augusztus 07. 08:08, szerda | Életmód
Forrás: MTI

Jótékonysági adománygyűjtéssel és programokkal ünnepli 158. születésnapját a Fővárosi Állatkert

Jótékonysági adománygyűjtéssel és programokkal ünnepli 158. születésnapját a Fővárosi Állatkert

Augusztus 9-én ünnepli fennállásának 158. évfordulóját a Fővárosi Állat- és Növénykert, ez alkalomból péntektől három héten át jótékonysági tanszer és plüss adománygyűjtést indít, valamint közönségprogramokkal és retrobulival is várja az érdeklődőket pénteken és szombaton.

A Fővárosi Állat- és Növénykert a világ egyik legrégebbi állatkertje: 1866. augusztus 9-én nyitotta meg kapuit. Ez a nap egyben a magyar állatkertek napja is - áll az intézmény MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.

Mint írják, a születésnap alkalmából augusztus 9-től 30-ig jótékonysági tanszer és plüss adománygyűjtő kampányt indít az állatkert a Nagycsaládosok Országos Egyesületével, a Dr. Manninger Jenő Baleseti Központtal és a ZooTábor szervezőjével, a Játékmester Gyermekprogrammal közösen.

A kampány keretében tanszereket (füzet, színes ceruza, színes filctoll, vízfesték, egyenes vonalzó, stiftes ragasztó), valamint megunt, de tiszta, jó állapotban lévő plüssöket várnak. Az összegyűlt tanszereket rászoruló családok gyermekei, a plüssöket pedig a fiumei úti Baleseti Központ Gyermektraumatológiai osztálya kapja meg.

A születésnap előestéjén, csütörtökön az Állatkerti Alapítvány szervezésében jótékonysági retrobulit tartanak. Az este fél hétkor kezdődő esemény első részében közönségtalálkozót szerveznek olyan ismert emberekkel, akik jelképesen örökbe fogadták az állatkert valamelyik lakóját, 20 órától pedig DJ Dominique és vendégei várják az est közönségét a Biodóm aulájában.

Pénteken tematikus vezetett séták, gyermek- és családi programok, kreatív kézműveskedés és keresőjáték is várja majd a látogatókat.

Az ünnepség alkalmából a helyszínre kitelepül az intézmény több partnere: az Egy Csepp Figyelem Alapítvány szűrővizsgálatokkal, a Móra Könyvkiadó interaktív gyermekfoglalkoztatóval, meseolvasással, a BRFK Bűnmegelőzési Osztálya pedig puzzle-lel, kvízzel, képregénnyel és okosjátékkal is készül.

A részletes program az állatkert weboldalán olvasható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód

Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum

Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.

2026. Július 09. 14:00, csütörtök | Életmód

Syngenta: kiváló minőségű az idei hazai görögdinnyetermés

A tavaszi fagyok és a nyári hőhullámok ellenére kiváló minőségű a hazai görögdinnyetermés az idén - közölte a Syngenta szerdán az MTI-vel.

2026. Július 07. 17:00, kedd | Életmód

Velencei Filmfesztivál - George Clooney megkapja az Arany Oroszlán-életműdíjat

George Clooney kétszeres Oscar-díjas amerikai színész, producer és rendező Arany Oroszlán-életműdíjat kap a szeptember elején kezdődő 83. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon - adta hírül hétfőn a The Hollywood Reporter.