Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2019. December 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Ismét lehet pályázni az ország legszebb betleheme címre

Ismét lehet pályázni az ország legszebb betleheme címre

Ismét kiírta a Magyarország legszebb betleheme elnevezésű pályázatát a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Hungarofest, a nyertes terveket 2020-ban is megvalósítják.

A pályázatokat 2020. január 6-án éjfélig várják a magyarorszagbetleheme@hungarofest.hu e-mail címre - tájékoztatta az MTÜ az MTI-t.

Az ország legszebb betlehemének címére pályázhat magánszemély, alkotó, civil közösség és városi önkormányzat is. A pályázat kiírói arra biztatják a jelentkezőket, hogy használják fel az adott település, lakókörnyezet sajátosságait, népszokásait, a hagyományos betlehem elemeit, a tájegységre jellemző tárgyi és építészeti elemeket.

Fontos szabály, hogy a pályázónak rendelkeznie kell a betlehem felállítási helyszínének befogadó szándéknyilatkozatával. A további feltételek a www.mtu.hu, a www.hungarofest.hu és a www.kormany.hu oldalon olvashatók.

A három győztes pályázó - amelyeket szakmai zsűri választ ki - milliós, félmilliós, illetve negyedmillió forintos nyereményekben részesül.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld

Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult

2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld

Eltemették Kásler Miklóst Sárváron

Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -