Hírek
2015. Szeptember 06. 11:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: a Keleti pályaudvaron rendeződik a helyzet

A fővárosi Keleti pályaudvaron egyre inkább normalizálódik a helyzet. A vasúti közlekedésben nincsenek nagyobb késések, Hegyeshalomnál továbbra is át kell szállni, de minden nemzetközi vonatot elindít a vasúttársaság.
- közölte Peiper Károly, a Mávinform sajtóügyeletese vasárnap délelőtt az MTI-vel.
Az M1 aktuális csatorna Keleti pályaudvarról vasárnap késő délelőtt jelentkező tudósítója elmondta: szombaton még nagyobb késések is előfordultak, de vasárnap ez már nem volt tapasztalható. Beszámolója szerint egyre több migráns száll vonatra, valamelyikre legalább százötvenen felszálltak, de mellettük már más utasok, turisták is felférnek a szerelvényekre. Az elmúlt napokban tapasztalt "tömegjelenetek" nincsenek. A pályaudvaron és a vonatok közlekedésében is kezd visszaállni a rend - mondta a tudósító.
Peiper Károly az információt megerősítve megjegyezte, hogy vasárnap délután a győri vonalon - a főváros irányába is - erősebb forgalomra számítanak, többek között az egyetemisták miatt. Ezzel együtt sem számítanak fennakadásokra a vasúti közlekedésben - mondta az ügyeletes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld
Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult
2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld
Eltemették Kásler Miklóst Sárváron
Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -