Városlista
2025. augusztus 7, csütörtök - Ibolya

Hírek

2017. Augusztus 06. 08:46, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Idén jóval több nyári gumit adtak el

Idén jóval több nyári gumit adtak el

Idén a nyári gumiabroncsok eladása 10 százalékkal meghaladta az előző évit, a magyar autósok 68 ezer forintot költöttek átlagosan új nyári gumi vásárlására

- közölte az Automax Kft. saját értékesítési adatai alapján az MTI-vel. A cég szerint az eladások bővülése balesetmentesebb közlekedést hozhat. Minden 4. eladott új abroncs dél-koreai volt idén nyáron. Az Automax előrejelzése szerint a piaci bővülés a téli gumi vásárlásoknál is folytatódik majd.

Három vásárlóból kettő választott a 10-20 ezres árkategóriában, az átlagos kosárérték is ennek megfelelően alakult: a tipikus magyar autós 68 ezer forintot költött 4 darab nyári gumira. A legolcsóbb vásárlás mindössze 32 ezer forint volt, ahol Kispolskira került a négyévszakos szett, míg a legtöbbet, 612 ezer forintot egy tuning BMW-re költötte a gazdája.

Az Automax az elmúlt három évben több mint 2 millió új gumiabroncsot értékesített.

Az Európai Gumiabroncs- és Gumigyártók Szövetsége (ETRMA) korábban közölt adatai alapján tavaly Magyarországon csaknem 2,4 millió új gumiabroncsot értékesítettek a gyártók összesen, ami hétéves rekord.

Címkék: autógumi, gumi, nyári gumi

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén

Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.

2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld

Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány

Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint