Hírek
2013. Július 17. 05:37, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Hétvégén rangos mezőny érkezik a díjugrató Nemzetek Nagydíjára

Rangos mezőny érkezik Budapestre a pénteki díjugrató Nemzetek Nagydíjára, illetve a vasárnapi Budapest Nagydíj néven futó Világkupa-fordulóra.
"Az elmúlt év után idén másodszor kerül sor a viadalra a Nemzeti Lovardában, ahol 18 nemzetből nagyjából 280 ló és lovasa méri össze a tudását" - mondta az eseményt felvezető keddi sajtótájékoztatón Stróbl Dorottya, a Magyar Lovassport Szövetség főtitkára, aki hozzátette, a versenyek összdíjazása 36 millió forint.
A sportvezető arról is beszélt, hogy a Nemzetek Nagydíján összesen 47 nemzet indult, s ebből a legjobb 18 jut a szeptemberi, barcelonai döntőbe, a magyarországi állomáson pedig 14 vesz részt.
Szotyori Nagy Kristóf, a hazai szövetség díjugrató szakágának vezetője arról számolt be, hogy a magyar csapatot Szabó Gábor, Orbán Emil, Tóth László és Szász Sándor alkotja a kétfordulós viadalon. Elmondása szerint idén a címvédő németek mellett a belgák számítanak esélyesnek, de bízik a hazai négyes jó szereplésében, ugyanis egy hónapja 12 kvartettből harmadik lett a sorozat lengyelországi állomásán. Hozzátette, a magyaroknak nem lesz könnyű dolga, mert több olimpikon is szerepel majd a mezőnyben.
A magyarok legutóbb 2008-ban győztek a Nemzetek Nagydíján, akkor a kiskunhalasi állomáson lettek elsők. Azt megelőzően 1998-ban sikerült hasonló bravúrt elérniük: 15 éve Budapesten és Pozsonyban is nyertek.
Stróbl érdekességként megemlítette, hogy a mezőny legfiatalabb indulója a hatszoros fogathajtó világbajnok Lázár Zoltán fia, ifj. Lázár Zoltán lesz, aki a szövetség külön engedélyével versenyezhet, s ezúttal a 140 cm-es pályákon bizonyíthatja tehetségét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 06. 07:42, szerda | Sport
BL-selejtező - Megismételné hat évvel korábbi sikerét a Ferencváros
Szerda este a Ludogorec otthonában lép pályára a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a magyar bajnok hat évvel korábban sikerrel vette a bolgár csapat elleni párharcot.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak