Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2021. Április 10. 14:09, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hétfőtől kinyithatnak a bevásárlóközpontok Szerbiában, április 19-én újraindul a tantermi oktatás

Hétfőtől kinyithatnak a bevásárlóközpontok Szerbiában, április 19-én újraindul a tantermi oktatás

Hétfőtől ismét kinyithatnak a bevásárlóközpontok Szerbiában, a vendéglátóhelyek viszont továbbra sem szolgálhatnak ki zárt térben, csak kerthelyiségben, ha rendelkeznek ilyennel

- erről döntött a koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb. A testület azt is bejelentette, hogy április 19-től újraindul a tantermi oktatás az iskolákban.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szombatra 3405-tel 636 418-ra, Koszovóban 684-gyel 96 570-re, Észak-Macedóniában 1174-gyel 140 071-re, Montenegróban 237-tel 93 803-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 1096-tal 181 926-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 39-cel 5659-re, Koszovóban héttel 1975-re, Észak-Macedóniában 42-vel 4150-re, Montenegróban kilenccel 1354-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 82-vel 7291-renőtt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.