Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2017. Március 14. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hátrányos helyzetű magyar fiatalokat segít a Google

Hátrányos helyzetű magyar fiatalokat segít a Google

Hátrányos helyzetű fiatalok továbbtanulási és elhelyezkedési esélyeit akarja javítani a Google 87 millió forintos támogatásával induló Kódklub projekt - közölte a vállalt az MTI-vel hétfőn.

A Google tájékoztatása szerint a projekt keretében Technológiai Oktatásért Alapítványnál képzett tanárok tavasszal és ősszel 10 héten át ingyenes technológiai foglalkozásokat tartanak nyolc magyarországi gyermekotthon mintegy 100 lakójának. A hat és 18 év közötti gyerekek és fiatalok sikeres fejlesztőcégek irodáiba is ellátogathatnak, hogy megismerjék a programozók munkáját.

A Google önkéntes szakmai mentorok jelentkezését is várja a Kódklub projektbe - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.