Hírek
2013. Július 04. 05:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Három helyszínen bővült a térfigyelő kamerák rendszere Zuglóban
Három helyszínen összesen 41 térfigyelő kamerával bővült a rendszer a főváros XIV. kerületében, a beruházásra 120 millió forintot fordított az önkormányzat.
Papcsák Ferenc (Fidesz-KDNP), Zugló polgármestere a szerdai átadáson ismertette, hogy eddig 87 kamera működött a városrészben, a mostani fejlesztéssel pedig a kerület lefedettsége a legnagyobb Budapesten. Az Adria-lakótelepen 14, a Bolgárkertész utcain 13, az Ungvár utca és a Csáktornya park környékén 14 kamerát helyeztek üzembe. Ezeket a Zuglói Közbiztonsági Nonprofit Kft. üzemelteti, a telepítésről a közbiztonsági statisztikák és a lakossági jelzések alapján döntöttek - mondta a polgármester.

Jelezte: a 26-szoros optikai zoommal ellátott kamerák 360 fokban forognak és 150-200 méteres távolságban pásztáznak. A beruházásra 120 millió forintot költött az önkormányzat, s ha az anyagi lehetőségek engedik, további bővítés is lesz.
Papcsák Ferenc arról is beszámolt, hogy az idén ősszel elindítják Zuglóban a társasházi kameraprogramot is, a lakosság pályázhat majd a lépcsőházakban elhelyezendő beltéri egységekre. Megkezdődött a kerületi oktatási intézményekben a riasztórendszer kiépítése és távfelügyeletbe kapcsolása, s a tervek szerint mobil rendészeti pontot állítanak fel a Fogarasi úton - sorolta a kerületvezető, hozzátéve: bízik abban, hogy a komplex bűnmegelőzési program hozzájárul az emberek biztonságérzetének javításához.
Kardos Pál, a Zuglói Közbiztonsági Nonprofit Kft. ügyvezetője arról beszélt, hogy a kamerarendszer kiépítése mellett folyamatos a monitorozás, a kerületi rendőrség segítségével figyelik, hol van szükség új egységek bekapcsolására vagy a régiek áthelyezésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
