Hírek
2016. Március 19. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Hamarosan bezárhat minden befogadóállomás az országban
Magyarország a tervek szerint minden befogadóállomást mihamarabb bezár, tekintettel arra, hogy a politikai menekülteken és üldözötteken kívül nem akar befogadni senkit
- közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Gyulán újságírókkal. Lázár János azután beszélt erről, hogy megtekintette a felújított Almásy-kastélyt. Elmondta, mintegy 500 migráns elhelyezését kell megoldani, emiatt felesleges ennyi befogadóállomást fenntartani. Megjegyezte azt is, hogy politikai menekültek és üldözöttek "nagyon alacsony számban jönnek Magyarországra".
A miniszter megerősítette Kósa Lajos Fidesz-frakcióvezető korábbi szavait, miszerint amint a Belügyminisztérium úgy ítéli meg, bezárják az állomásokat. Hozzátette: az ország nyugati pontján őrzési pontokat alakítanak ki.
"Pintér Sándor belügyminiszter értékeli a helyzetet és meghozza a döntést" - mondta Lázár János.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre
