Hírek
2020. Május 22. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Gyorsan emelkedett a benzin és a gázolaj ára
Az elmúlt hetekben gyorsan \"visszarendeződött\" a benzin és a gázolaj ára - mondta Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A főtitkár elmondta, a benzinnél literenként a 280 forint, míg a gázolajnál a 310 forint jelentette a mélypontot, mostanra azonban - a kőolaj világpiaci árának emelkedése miatt - 330 forintba kerül egy liter benzin, a gázolaj pedig átlagosan 340 forintba.
Hozzátette, a járvány idején - az alacsony üzemanyagárak ellenére - jelentősen visszaesett a fogyasztás: az elmúlt évek átlagának a 60 százaléka fogyott benzinből, míg gázolajból a 70 százaléka.
"Annak ellenére, hogy emelkednek az üzemanyag árak, a fogyasztás ezzel párhuzamosan szintén növekszik, és kezdi megközelíteni újra azt a szintet, ami ebben az időszakban jellemző szokott lenni" - emelte ki Grád Ottó.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
