Hírek
2020. Június 16. 17:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Frontex - Májusban újra megnőtt az illegális határátlépések száma
A fő európai migrációs útvonalak mentén észlelt illegális határátlépések száma májusban ismét jelentősen megnövekedett, miután a megelőző hónapokban számuk rekordalacsony volt a koronavírus-járványnak tulajdoníthatón
- olvasható az Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökség (Frontex) hétfőn közzétett felmérésében.
A statisztikák szerint, idei évben körülbelül eddig 31 600 határsértés történt, 6 százalékkal kevesebb a tavalyi év azonos időszakában mért adatoknál. Májusban a határellenőrök összesen 4300 illegális határátlépésről tájékoztattak.
A felmérésből kitűnt továbbá, hogy a kelet-mediterráni lett ismét a legaktívabb migrációs útvonal: májusban 1 250 - en próbáltak törvénytelen módon belépni az Európai Unió területére, nyolcszor többen, mint áprilisban.
A közép-mediterrán útvonalon érkező illegális bevándorlók aránya, a múlt hónapban 40 százalékkal nőtt az áprilishoz képest, a határsértők nagyrészt Bangladesből, Szudánból és a nyugat afrikai Elefántcsontpartól akartak jogtalanul az EU-ba jutni.
A Frontex adatai azt mutatják, hogy a nyugat-mediterrán útvonalról érkező jogtalan határátlépők többnyire Algériából érkeztek, számuk egy hónap alatt megnégyszereződött, míg a nyugat-balkáni határsértések májusra tízszeresére nőttek az azt megelőző hónaphoz képest.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld
Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását
Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
