Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2020. Május 14. 13:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Folyamatosan nő a forgalom a közutakon

Folyamatosan nő a forgalom a közutakon

Az elmúlt hetek alatt folyamatosan nőtt a forgalom a közutakon - mondta Bartal Tamás, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója csütörtökön a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A vezérigazgató elmondta, arra számítanak, a járványhelyzet csillapodásával jelentősen nőhet a közutak forgalma is, ezért nagyon fontos, hogy mindenki betartsa a szabályokat.

Hozzátette, erre hívják fel a figyelmet országos kampányukban, amely hétfőn indult. Az akcióban videókkal, rádiós bejátszásokkal ösztönzik az embereket a biztonságos közlekedésre.

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. május elején azt közölte, hogy áprilisban az e-matrica rendszerben közlekedő személygépjárművek forgalma a felére, az e-útdíjrendszert használó tehergépjárműveké pedig ötödével esett vissza a múlt év azonos időszakához képest. Áprilisban a hazai személygépjárművek esetében 40, a külföldieknél 90 százalékkal kevesebb járműáthaladást érzékeltek, a tehergépjárművek esetében a hazaiaknál 15, a külföldieknél mintegy 27 százalékos volt a mérséklődés 2019 áprilisához képest.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál