Hírek
2013. Július 04. 07:21, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Folyamatosan drágul a kötelező biztosítás

Drágult a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) az első félévben, az év eleji árakhoz képest 5-30 százalékkal drágábban lehet új biztosítást kötni.
A netrisk.hu internetes alkusz indexszerűen követi a kgfb tarifák emelkedését, a havi mérésekből az derült ki, hogy az év elejétől 15 százalékkal - közel 3 ezer forinttal - emelkedett az átlagos éves tarifa, már közel jár a 23 ezer forinthoz.
A díjváltozás követése azért fontos, mert a biztosítók 2013-tól szabadon módosíthatják az új szerződésekre szóló tarifáikat év közben is. A megszorítás mindössze annyi, hogy a meghirdetés és a bevezetés között 60 napnak kell eltelnie. Annak az autótulajdonosnak tehát, akinek év közben van a kgfb évfordulója, illetve ekkor vásárol autót, az aktuális tarifával kell kötelező biztosítást kötnie.
A PBA Biztosítási Alkusz 35 tarifamódosítást jegyzett fel januártól. A sort az Allianz "vezeti" hat módosítással, míg a végén a CIG áll, amely változatlanul az év elejei tarifáját használja. Akiknek év közben van a biztosítási évfordulójuk, azoknak 5-10 százalék a díjemelés, míg akik új autót vásárolnak, 30 százalékkal is drágábban köthetik meg a kötelező biztosításukat.
A netrisk.hu azt tapasztalta, hogy a 150 kilowattosnál erősebb motorral szerelt kocsik kgfb-je növekedett leginkább. Az A0 (alap) kategóriában 25, míg a B10 (bónusz) kategóriában 50 százalékkal. A PBA tapasztalata szerint a kiskategóriás kocsiknál jelentős volt a díjemelés, míg a középkategóriásoknál inkább csökkent a díj.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 19. 07:37, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - A Veszprém öt góllal nyert a Nantes ellen
A Veszprém házigazdaként 30-25-re nyert a francia HBC Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, csütörtökön.