Hírek
2013. Október 14. 05:40, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Finnország az idei vendége a Kiskakas filmnapoknak

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) tanulóinak legfrissebb diplomamunkái mellett finn animációs vizsgafilmek és független stúdiók alkotásai szerepelnek a Kiskakas Animációs Filmnapok idei programsorozatán.
A MOME ANIM legfrissebb diploma- és vizsgafilmjeinek premiervetítése mellett a fesztivál idei kiemelt vendége Finnország lesz. Katariina Lillqvist, a kortárs finn animáció egyik legnevesebb alkotója személyesen vesz részt a fesztiválon, amelyen négy filmjét tekinthetik meg az érdeklődők - közölték a szervezők az MTI-vel.
Emellett bemutatják a turkui művészeti akadémia animáció tanszékének legjobb diplomafilmjeit, és a független finn stúdiók legsikeresebb munkáit. A vetítéseket finn szakemberek előadása és beszélgetések egészítik ki.
A Kiskakas visszatérő műsorszámaként ismét szerepelnek a fesztiválon az Animation Sans Frontiéres (ASF, animáció határok nélkül) elnevezésű oktatási programban résztvevő iskolák legújabb alkotásai. Idén az amerikai California Institute of the Arts hallgatóinak legizgalmasabb filmjei mutatkoznak be a közönségnek. A Walt Disney által 1969-ben alapított intézmény munkájáról Leo F. Hobaica dékánhelyettes, az animáció tanszék vezetője számol be az érdeklődőknek.
Az ingyenes prezentációkon és kerekasztal-beszélgetéseken a nemzetközi szakemberek előadásai mellett folytatódik a Daazoo európai rövidfilmes portál alternatív filmforgalmazási módszerekről szóló tavaly elkezdett diskurzusa. Kortárs animációs alkotók archív forgatókönyvterveket elemeznek a Magyar animáció-történet újratöltve címmel.
Hatodik alkalommal szervezi meg a MOME animáció tanszéke a Kiskakas filmnapok programsorozatát, amelynek legfontosabb célja, hogy ízelítőt adjon az animációs filmművészet legfrissebb, feltörekvő és újító alkotásaiból - olvasható az ajánlóban. Részletes információ az esemény oldalán érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 06. 07:42, szerda | Sport
BL-selejtező - Megismételné hat évvel korábbi sikerét a Ferencváros
Szerda este a Ludogorec otthonában lép pályára a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a magyar bajnok hat évvel korábban sikerrel vette a bolgár csapat elleni párharcot.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak