Hírek
2019. December 29. 11:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/Fotó:MTI/Czeglédi Zsolt
Felszentelték a debreceni Szent Háromság ortodox templomot
Felszentelték a debreceni Szent Háromság ortodox templomot szombaton, a liturgiát Márk metropolita, az Orosz Ortodox Egyház Magyar Egyházmegyéjének kormányzó főpásztora mutatta be.
A háromórás szertartás után Márk metropolita, aki oroszul méltatta az eseményt, a megjelent hívek előtt elmondta, több éven át voltak liturgiák, istentiszteletek a Késmárk utcai templomban, amely azonban eddig nem volt megszentelve, most felajánlották "ajándékként Istennek".
A metropolita arra kérte a jelenlévőket, a jövőben jöjjenek minél többen a templomba, hiszen annak ajtaja mindenki előtt nyitva áll.
Beszéde végén köszönetet mondott mindazoknak, akik felépítették, berendezték a hagymakupolás épületet.
Sipos Barnabás helyi parókus ünnepi beszédében visszatekintett az elmúlt évtizedre, azt mondta, 2010 óta fokozatosan adatott meg mára az, amit elértek. Annak idején egy kétállásos garázsból alakították ki a templomot, amelynek létrehozásához a magyar államtól kétszer kaptak támogatást: 2011-ben hétmillió, idén pedig ötmillió forintot. Debrecen önkormányzata az idén kétmillió forinttal járult hozzá az egyházközség működéséhez.
Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere köszöntőjében kiemelte, az önkormányzat büszke arra, amit az ortodox egyházközség létrehozott. A városban az ortodoxok a XVI. századtól jelen vannak, ám felszentelt templomuk eddig nem volt. Reményei szerint a hitélet, a közösségépítés mellett a többi egyházhoz hasonlóan csatlakoznak majd egyéb tevékenységekhez, például működtetnek szociális intézményeket is.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
