Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2013. Október 17. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Fellendülésre utaló jeleket adott az európai autóipar

Fellendülésre utaló jeleket adott az európai autóipar

Több, mint két éve nem látott mértékben ugrottak meg a szeptemberi autóeladások Európában, különösen Spanyolországban mutat javulást az adat, ahol a kormány külön ösztönző programmal élénkítette a keresletet. Az Európai Autógyártók Szövetségének jelentése szerint 5,5 százalékkal 1,19 millióra emelkedett az új autók eladási szintje, így az év eddigi 9 hónapjának visszaesése 4 százalékra mérséklődött.

Egyes cégekre lebontva a Renault és a Daimler mutatta a legjobb teljesítményt, előbbi 22, utóbbi pedig 12 százalékos eladás-növekedést tudott felmutatni az előző év azonos időszakához képest, de a régiós piacvezetőnek számító Volkswagen is 5,8 százalékkal több autót adott el, mint egy éve. A wolfsburgi cégnél a névadó márka iránt 2,1, az Audi járművek iránt 3,2, a Skoda autók iránt pedig 17 százalékkal ugrott meg a kereslet, míg a Renault-nál a román Daciából 40 százalékkal többet sikerült eladni. Érdemes még kiemelni a BMW-t is, a luxusautókat gyártó cég 6,4 százalékos növekedést tapasztalt Európában.

Területi bontás szerint a legnagyobb mértékben Spanyolországban ugrott meg az autóvásárlási kedv, ahol 29 százalékkal több járművet adtak el az egy évvel ezelőtti szintnél, itt ugyanis a kormány vásárlás esetén 2000 eurós kedvezményt nyújt az ösztönzőprogram keretében, hogy élénkíteni tudja autóiparát. Emellett érdemes még kiemelni Nagy-Britanniát, ahol 12 százalékos volt a bővülés, míg a legnagyobb piacnak számító Németországban 1,2 százalékos visszaesést tapasztaltak - számoltak be róla a Quaestor elemzői.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt