Hírek
2019. December 05. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felkészültek a télre a hajléktalanellátó intézmények
Felkészültek a télre a hajléktalanellátó intézmények, országszerte több mint 20 ezer férőhely áll rendelkezésre - hangzott el az M1 csatorna szerda esti Híradójában.
Pálinkás Péter, a Máltai Szeretetszolgálat gondozója elmondta, hogy az elmúlt napokban a bejelentések száma megnőtt. Hozzátette: kollégái folyamatosan látogatják az ismert helyeket és a bejelentett helyszíneket.
Igyekeznek a hajléktalanokat meleg, védett helyre vinni - tette hozzá.
Mint elhangzott, a hajléktalanokat többek között a krisztinavárosi hajléktalanellátóban is várják, ahol teljes ellátást kapnak, ételt, tiszta ruhát, gyógyszert is.
Aba Botond Csaba, a Krisztinavárosi Hajléktalan Centrum intézményvezetője kiemelte: férőhely hiányában senkit nem utasítanak el.
Ha kell irodákat, közösségi termeket alakítanak át - tette hozzá.
December elsejével a XI. kerületben megnyitottak egy 100 férőhelyes krízishelyet is - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
