Hírek
2016. Június 10. 18:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Felhőszakadásokra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Három délkeleti megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adott ki szombatra a felhőszakadás és a sok eső veszélye miatt a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez pénteken eljuttatott tájékoztatásában azt írta: szombat délutántól egyre több helyen várható zivatar, megerősödhet a szél, jégeső is lehet. Estétől elsősorban a Dunántúl északi, északnyugati felén átlagban is nagy mennyiségű eső hullhat.
Szombatra Csongrád, Békés és Hajdú-Bihar megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki az esőzések miatt. Tizenhat megyére és a fővárosra a felhőszakadás veszélye miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több csapadék eshet. Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyére a nap folyamán várható sok eső miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb hőmérséklet 22-27 Celsius-fok között valószínű. Vasárnap is sokfelé várható eső, zápor, keleten zivatar is előfordulhat. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet, napközben 16-23 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.