Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2018. Október 03. 17:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

Fegyházbüntetésre ítéltek egy kalauzt fenyegető férfit

Fegyházbüntetésre ítéltek egy kalauzt fenyegető férfit

Hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetést szabott ki közfeladatot ellátó személy ellen felfegyverkezve elkövetett erőszak miatt a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság egy férfira, aki egy vonaton késsel fenyegetőzött.

Gyurán Ildikó, a Miskolci Törvényszék szóvivője az MTI-vel szerdán közölte, a férfi gyógyszertől bódult állapotban, menetjegy nélkül szállt fel a Sátoraljaújhelyről Szerencsre közlekedő vonatra, és amikor a kalauz a jegyét kérte, kést rántott. A fegyverrel hadonászott és életveszélyesen fenyegetőzött, azt kiabálta: megöl mindenkit. A kalauz kihátrált a kocsiból és a többi utast is átterelte egy másik vagonba.

A vádlottat a kiértesített rendőrök a szerencsi állomáson megbilincselték és előállították.

Mivel a kalauz közfeladatot ellátó személy, a hivatalos személyekkel azonos büntetőjogi védelemben részesül, ezért a bíróság a vádlottat hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélte, kimondva: a már többszörösen büntetett férfi feltételes szabadságra nem bocsátható. A döntés nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.