Hírek
2012. Február 17. 07:20, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Ez a lehetőség mindenki számára kedvező

Várhatóan áprilistól jelentkezhetnek a devizaadósok a kedvezményes árfolyamrögzítésre.
A Magyar Nemzetnek nyilatkozó szakértők véleménye az, hogy mindenkinek megéri igénybe venni ezt a lehetőséget. Kiemelték: a legjobban a közszférában dolgozók és a futamidejük elején járó adósok járnak vele.
Érdemes félretenni az alacsonyabb törlesztőrészletek által felhalmozott pénz egy részét, mert az így keletkező megtakarítás a hitel előtörlesztésére fordítható. Ha a tartozás egy részét visszafizetik, elkerülhető, hogy 2017 közepén – a rögzítés végeztével – a kelleténél jobban megemelkedett törlesztőrészletekkel találja magukat szembe.
A szakértők azonban figyelmeztetnek: nem szabad elsietni a döntést. A lap kitér rá, hogy aki ki szeretné váltani a korábban felvett kölcsönt, vagy más konstrukciókra váltana, jobban teszi, ha még az árfolyamrögzítés előtt cselekszik. A programot három évig nem hagyhatják el az adósok – ez idő alatt komplikálttá válhat a bankváltás.
Már csak azért is érdemes jól körülnézni a piacon, mielőtt szerződést kötnénk, mert a pénzintézetek kamatemeléseket hajtanak végre az árfolyamrögzítés bevezetése előtt – bizonyos vélemények szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -