Hírek
2018. December 21. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Enyhülés várható az utolsó adventi hétvégén
Enyhülés várható az utolsó adventi hétvégén; néhol plusz 10 foknál is melegebb lehet. Csapadékos is lesz az időjárás: kezdetben ónos eső, hószállingózás is lehet, aztán egyre inkább eső lesz jellemző
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken alapvetően erősen felhős vagy borult, párás, helyenként tartósan ködös idő várható, csak rövid időre válhat szakadozottá a felhőzet. Estig csak helyenként, nagyobb eséllyel északkeleten alakulhat ki hószállingózás, gyenge havazás, az Északi-középhegység térségében ónos szitálás, míg másutt legfeljebb szitálás fordulhat elő. A szél egyre többfelé megélénkül, a Dunántúlon meg is erősödik. Hajnalban általában mínusz 8 és mínusz 1 fok között valószínű a hőmérséklet. A nappali maximumok mínusz 2 és plusz 5 fok között alakulnak.
Szombaton északkeleten kezdetben vegyes halmazállapotú csapadék várható: ónos eső, fagyott eső, havas eső. Emellett egyre több helyen eső, zápor lesz jellemző. Többfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik a szél. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben plusz 1 és 11 fokig melegszik a levegő (északkeleten lesz a hidegebb, nyugaton pedig a legenyhébb).
Adventvasárnap kezdetben helyenként, estétől egyre többfelé lehet számítani esőre, záporra. Többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 6, a maximumhőmérséklet plusz 3 és 11 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
