Városlista
2025. január 14, kedd - Bódog

Hírek

2022. Január 13. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Enyhe volt az új év első hete, kevesebb gáz fogyott

Enyhe volt az új év első hete, kevesebb gáz fogyott

Az év első hetében 248,6 millió köbméter földgázt fogyasztott az ország a szokatlanul enyhe időjárás miatt, ez csaknem 110 millió köbméterrel kevesebb, mint az elmúlt öt év átlagos első heti fogyasztása

- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán az MTI-vel.

A január 9-i adatok szerint a magyarországi földgáztárolókban 2,8 milliárd köbméter gáz van, a töltöttség 45 százalékos, ez az import forrásokkal és a hazai termeléssel elegendő tartalékot jelent még tartósan hideg idő esetén is - jelezte a hatóság.

Az idei első hét - a január 1-től 7-ig tartó időszak - legmelegebb napján, január 4-én a földgázfogyasztás 28,3 millió köbméter volt, mintegy 20 millió köbméterrel kevesebb, mint egy átlagos téli napon.

Az elfogyasztott földgázmennyiség követi a hőmérséklet változását, a napi középhőmérséklet 1 Celsius-fokos változása mintegy kétmillió köbméterrel változtatja a fogyasztást a fűtési időszakban.

Idén január első hetében 3,3 Celsius-fok volt a napi átlagos középhőmérséklet, 2,4 fokkal magasabb az elmúlt öt év azonos időszakának átlagánál.

A MEKH felidézte: az idei tél eddigi leghidegebb napja 2021. december 22-e volt, akkor mínusz 3,44 Celsius-fokos napi középhőmérséklet mellett 52,1 millió köbmétert fogyasztott a lakosság és az ipari felhasználók.

A január elejei enyhe idő miatt jellemző alacsony napi fogyasztások ellenére az idei téli összesített gázfelhasználás hasonló az előző évihez - közölték.

Címkék: fogyasztás, gáz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 14. 07:20, kedd | Belföld

Nagy Márton szerint új aranykor köszönthet be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Az amerikai és a magyar kapcsolatokat új alapokra kell helyezni, a kétoldalú viszonyban új aranykor köszönthet be - mondta hétfőn közzétett Facebook- videójában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.

2025. Január 14. 07:19, kedd | Belföld

OH: január 20-ig lehet kérelmezni az iskolakezdés halasztását

Legkésőbb január 20-a éjfélig lehet beadni a tankötelezettség kezdő időpontjának halasztásáról vagy korábbi megkezdéséről szóló kérelmeket - közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.

2025. Január 14. 07:18, kedd | Belföld

János Zsigmond-díjjal tüntették ki Kövér László házelnököt Kolozsváron

János Zsigmond-díjjal tüntette ki Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét a Magyar Unitárius Egyház hétfőn este Kolozsváron, a vallásszabadság napja alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten.