Hírek
2022. Július 08. 13:08, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Emelkedik az olajár
Több mint 5 százalékos drágulást jelez a kőolaj jegyzése annak ellenére, hogy délután ismertetett adat szerint a vártnál jóval nagyobb mértékben nőttek az amerikai olajkészletek az elmúlt héten.
Röviddel 18 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 5,59 dollárral (5,55 százalékkal) 106,28 dollárra emelkedett. Ugyanekkor a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta ára hordónként 5,91 dollárral (6 százalékkal) 104,44 dollárra nőtt.
A csütörtöki növekedés ellenére a Brent jegyzése több mint 5 százalékkal csökkent a hét eleje óta a világgazdasági recessziótól való félelem hatására.
Délután közölte az amerikai energiügyi minisztérium, hogy az Egyesült Államok kereskedelmi olajkészlete 8,23 millió hordóval, 423,8 millió hordóra nőtt a múlt héten. Nyolc hét óta ez volt a legnagyobb növekedés.
A benzinkészlet 2,5 millió hordóval, 219,11 millió hordóra mérséklődött, míg a feldolgozott olajtermék-készlet 1,27 millió hordóval, 111,14 millió hordóra csökkent.
Szakértők az olajkészletek 1,55 millió hordós csökkenésére, a benzinkészletek 1,05 millió hordós mérséklődésére, és a feldolgozott olajtermék-készlet 1 millió hordós növekedésére számítottak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
