Hírek
2021. Február 11. 12:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a nagyapját meggyilkoló pornószínészt
Jelentősen súlyosították annak a fővárosi pornószínésznek a büntetését, aki 2015-ben egy disznóvágáshoz használt eszközzel fejbe lőtte nagyapját, elrejtette a holttestét, majd okiratot hamisított, hogy a vagyonáért.
A bírósági honlapon szerdán közzétett közlemény szerint jogerősen 19 év fegyházra ítélt nagyapja megölése miatt egy férfit a Fővárosi Ítélőtábla, súlyosítva az ügyben első fokon kiszabott 11 év börtönbüntetést.
A férfit anyagilag jelentősen támogatta a nagyapja: havonta pénzt adott neki, a többi között a főiskolai tanulmányaira, és lakást is vett neki - írták. Ezt a lakást a férfi eladta, a főiskolát pedig abbahagyta és erotikus filmekben kezdett el szerepelni, de mindezt titokban tartotta nagyapja előtt. A férfi apja és testvére azonban azt tervezték, hogy felkeresik a nagyapát és beszámolnak neki unokája életviteléről.
A férfi ettől tartva megölte nagyapját, és egy X. kerületi garázsban elrejtette a holttestét. Ezután azt a látszatot keltette, hogy a nagyapja még él, és okiratot hamisított, hogy hozzáférjen a vagyonához. Két éven keresztül az ő bankszámlájára érkezett nyugdíjból élt. Amikor pedig személyes jelenlétre volt szükség a hivatalos ügyintézéseknél, egy, a nagyapjához hasonló korú ismerőse segítségét kérte. Ez a férfi - aki a nagyapa haláláról nem tudott - pénzért adásvételi szerződéseket, banki szerződéseket írt alá, okmányt igényelt.
A Fővárosi Törvényszék tavaly márciusi elsőfokú ítélete ellen az ügyész és a vádlott fellebbezett, a férfi vádlott-társa tudomásul vette a döntést.
A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla az elsőrendű vádlottat aljas indokból elkövetett emberölés és folytatólagosan elkövetett jogtalan elsajátítás miatt 19 év fegyházbüntetéssel sújtotta.
A férfi társa esetében kimondták, hogy a hamis magánokirat felhasználását nem felbujtóként, hanem tettesként követte el. Az ő esetében azonban a súlyosítást és büntetés kiszabását célzó ügyészi fellebbezést a másodfokú bíróság nem látta megalapozottnak - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
