Hírek
2013. November 24. 05:48, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
Electro Swing Club Budapest az Orfeumban
Magyarországon először a fővárosi Orfeumban rendeznek Electro Swing Club estet november 29-én pénteken. A világ néhány nagyvárosában már működő partikon külföldi dj-k közreműködésével szolgáltatják a lüktető zenéket.
Az eddig Los Angelesben (Hollywood), Párizsban, Londonban, Amszterdamban, Torontóban, Zürichben, Brüsszelben és Prágában jelen lévő klubhálózat most az Electro Swing Club Budapest megalakulásával bővül, és ennek első estjét tartják november 29-én az Orfeumban - közölték a szervezők az MTI-vel.
A húszas-harmincas évek fülledt világát idéző partikon népszerű elektroszving dj-k keverik a lüktető és felszabadító zenéket, emellett minden alkalommal élő produkciók és burleszktáncosok színesítik a képet.

Az Orfeumban jövő pénteken a klubhálózat egyik alapítója, Max Pashm lesz a vendég Londonból. A tapasztalt dj és zenekarvezető a balkan beats/elektroszving világát képviseli. Electro Swing Records néven idén nyáron indította új kiadóját, dj-ként megfordult számos európai országban, az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban is.
Az esten fellép Csobot Adél és Ordiman (Farkas Gábor) új elektroszving live act formációja. Az elektroszving hazai rezidens dj-i, Suefo és Ordiman producerként is ismertek a stílus nemzetközi színterén, mindketten sokfelé játszottak Európa-szerte, zenéik számos válogatáslemezre felkerültek. A közlemény szerint a hamarosan megjelenő új Savages y Suefo remix EP-n Dunkelbunt, Kid Loco és Fab Samperi is közreműködik. A dj-k és a live act mellett az Orfeumban is lesz burleszk-táncshow.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
