Hírek
2016. Október 13. 07:48, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyszerűbbé válhat a magáncsőd ügyintézése

Egyszerűbbé válhat a családi csődvédelem ügyintézése, a tervek szerint a kitöltendő űrlapot is egyszerűsítik - mondta a KDNP frakcióvezetője az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Harrach Péter kifejtette: a tapasztalatok szerint a jelenlegi űrlap bonyolult, sok hitelesített adatot, utánajárást igényel, ezért sokan megijednek tőle. Már megvannak a tervek, hogyan egyszerűsítik az űrlapot, reményeik szerint ősszel vagy télen sikerül rendezni ezt a problémát.
A KDNP-s politikus beszámolt arról, hogy a legfrissebb adatok szerint 518-an igényeltek családi csődvédelmet. Ez az új jogintézmény lassan ismertté válik az emberek körében - jegyezte meg.
Eddig azok vehették igénybe a csődvédelmet, akiknek otthona veszélyben forgott. A legnehezebb helyzetben lévők már benyújtották kérelmüket. Most a könnyebb helyzetben lévőkre is kiterjesztik ezt a lehetőséget: akinek 2 és 60 millió forint között van az adóssága és legalább három hónapja nem törlesztett - fejtette ki Harrach Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -