Hírek
2016. December 03. 12:02, szombat |
				Belföld				
Forrás: mti
				
				Egyre népszerűbb az alternatív vitarendezés Magyarországon
				Egyre népszerűbb az alternatív vitarendezés Magyarországon, a bírósági közvetítői eljárásról egyre többen tudnak, a Pénzügyi Békéltető Testülethez pedig öt év alatt 21 ezer igény érkezett
	- hangzott el az M1 aktuális csatorna szombat délelőtti műsorában. Turcsánné Molnár Katalin, a Székesfehérvári Törvényszék elnöke a bírósági közvetítéssel kapcsolatban elmondta, mintegy 70 igazságszolgáltatási intézményben elérhető a szolgáltatás, mint az egyetlen bíróságon belüli alternatív vitarendezési módszer.
	
	Hozzátette: ezt a szolgáltatást bizonyos esetekben nem lehet kérni, például apasági származás megállapítása, gondnokság alá helyezés, végrehajtási vagy sajtó-helyreigazítási perek, és korlátozottan kérhető házasság felbontása iránti perekben.
	
	Elmondása szerint ez az eljárás olcsóbb is, mint a normál ügymenet, és egyre több pozitív visszajelzés érkezik a szolgáltatással kapcsolatban.
	
	Sinkó Zsolt, a Pénzügyi Békéltető Testület hivatalvezetője azt mondta, a pénzügyi békéltetés iránti igényt az is jelzi, hogy öt év alatt 21 ezer esetben fordultak hozzájuk és az érdemben elbírált 14 ezer ügy 40 százaléka egyezséggel zárult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
2025. November 03. 07:14, hétfő | Belföld
Orbán Balázs: gazdasági, hadiipari, energetikai kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
