Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2016. December 01. 09:14, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egy rakás marihuánát találtak egy autóba rejtve Röszkén - VIDEÓ

Egy rakás marihuánát találtak egy autóba rejtve Röszkén - VIDEÓ

Harmincegy kilogramm marihuánát találtak egy átalakított személygépkocsiban elrejtve a pénzügyőrök Röszkén - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferense közölte, egy svájci nő vezette német rendszámú egyterű tételes vizsgálata során az ellenőrzést végző pénzügyőr egy nejlonnal borított, téglalap alakú csomagot talált.

Az autó teljes átvizsgálását követően a fenéklemeznél kialakított rejtekhelyről, valamint a pótkerék üregében elhelyezett hegesztett fémdobozból 56 csomagban, több mint 31 kilogramm kábítószergyanús anyag - a gyorsteszt szerint marihuána - került elő - tudatta az alezredes.



A pénzügyőrök a drogot, valamint a 49 esztendős svájci nőt átadták a rendőrségnek.

A police.hu-n olvasható közlemény szerint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást, a nőt őrizetbe vették, a bíróság pedig elrendelte előzetes letartóztatását.

Az elsődleges szakértői vizsgálat szerint a lefoglalt kábítószer hatóanyag-tartama meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát. A marihuána feketepiaci értéke körülbelül 62 millió forint - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.