Hírek
2011. Szeptember 08. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy esti ital jót tesz az idősödő nőknek

Friss kutatások szerint azok a nők, akik esténként rendszeresen elfogyasztanak egy pohár alkoholos italt, az idős korba belépve sokkal egészségesebbek maradnak azoknál, akik csak alkalmanként italoznak.
A jótékony hatás a mértékletességgel magyarázható a szakemberek szerint.
Az eredmények alapján a szakértők szerint sokkal egészségesebb, ha egy nő a kor előrehaladtával esténként megiszik egy pohárkával, mint ha az italozást a hét végére halasztja. Utóbbi esetben ugyanis általában egyszerre több alkoholt fogyasztanak el, ami károsan hathat egészségi állapotukra - írja a PLoS Medicine.
Ezt az elméletet támasztja alá az a kutatás is, amelyben összesen 14 000 nő vett részt: vizsgálatukból ugyanis kiderült, hogy az esti italozók a 70-es éveikre kétszer nagyobb eséllyel voltak teljesen egészségesek, mint azok, akik csak alkalmanként ittak alkoholt.
A napi ajánlott alkoholadag az orvosok szerint 15-30 gramm, ami egy-két pohár italt jelent. Ilyen mennyiségben egy pohár bor, egy korsó sör, illetve egy kis pohárka likőr vagy egyéb, alacsony alkoholtartalmú tömény szesz tartalmaz alkoholt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.