Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2022. December 11. 16:18, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Csapadékrekordot hozott a szombati ciklon

Csapadékrekordot hozott a szombati ciklon

Csapadékrekordot hozott a szombati ciklon - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján vasárnap.

A péntek éjszaka átvonult mediterrán ciklont szombaton egy újabb követte. Ez a ciklon napközben érte el az országot, és vasárnap reggeli távozásáig többfelé okozott kiadós mennyiségű csapadékot - olvasható a met.hu-n.

A Tiszántúlon hullott a legtöbb, Mezőtúr Pusztaperes településrészén, illetve Szarvason 62,3 milliméterrel meg is dőlt a december 10-ére vonatkozó napi csapadékrekord - írták, hozzátéve, a korábbi csúcstartó Murakeresztúr volt, ott még 1976-ban mértek 51,1 milliméter csapadékot.

A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint Budapestet szintén alaposan "megöntözte" a mediterrán ciklon, 27,9 milliméterrel Pestszentimrén új fővárosi napi legmagasabb csapadékrekord született. Az eddigi szélsőérték erre a napra 20,4 milliméter volt, amit Budakeszi erdő állomáson mértek 1946-ban.

Fotó: Pixabay

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.