Hírek
2011. Október 03. 14:45, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Contador nekivágna, ha nem tiltják el

A 2012-es szezonban is a Tour de France lesz a főversenye a háromszoros győztes Alberto Contadornak, már csak az a kérdés, hogy a spanyol kerékpárost novemberben eltiltják-e vagy sem.
A jelenleg a világ egyik legjobbjának tartott országúti bringás a hétvégén, az El Mundo lapban hozta nyilvánosságra tervezett 2012-es programját, amelyben a Tour mellett a Tirrén-Adria, a katalán, a Pais Vascó-i és a Dauphine Libere körverseny szerepel, és ha bírja erővel, akkor a Vuelta a Espanát is megcélozza.
Contador 2010-ben lebukott, szervezetében klenbuterol nyomaira bukkantak. Először felfüggesztették versenyzői engedélyét, majd hazája szövetsége felmentette, az ügy jelenleg a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) előtt van, amely novemberben dönt. A versenyző ártatlannak vallja magát, és elmondása szerint fertőzött hús miatt akadt fenn a vizsgálaton.
Contador a Tour de France-t 2007-ben, 2009-ben és 2010-ben, a Giro d,Italiát 2008-ban és idén, míg a Vuelta a Espanát 2008-ban megnyerte, és ő volt a világon az ötödik, aki mindhárom nagy háromhetes viadalon diadalmaskodni tudott. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 07:37, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - A Veszprém öt góllal nyert a Nantes ellen
A Veszprém házigazdaként 30-25-re nyert a francia HBC Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, csütörtökön.
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Sport
Birkózó-vb - A nehézsúlyú Vitek először döntős világversenyen
A nehézsúlyú Vitek Dárius megnyerte az elődöntőjét, így fináléba jutott a kötöttfogásúaknál a zágrábi birkózó-világbajnokság csütörtöki versenynapján.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - A Liverpool és a PSG is győzelemmel rajtolt, Szoboszlai gólpasszt adott
A Szoboszlai Dominikot és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool FC és a címvédő Paris Saint-Germain is győzelemmel rajtolt a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszában.
2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport
MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet
A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.