Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2015. Június 03. 07:17, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Bostonban lelőttek egy terrorizmussal gyanúsított férfit

Bostonban lelőttek egy terrorizmussal gyanúsított férfit

Egy FBI-ügynök és egy rendőr lelőtt kedden Bostonban egy késsel felfegyverzett huszonéves, közel-keleti származású férfit, akit terrorcsoporthoz tartozás gyanúja miatt figyeltek.

A hatóságok szerint a lelőtt illető, a 26 éves Usaama Rahim, egy alkalmi terrorcsoport tagja volt, és potenciális fenyegetést jelentett a rendőrökre. Egy iszlamista szélsőségesek ellen indított széleskörű terrorelhárítási nyomozás keretében már két éve szemmel tartották.

A CNN hivatalos forrásokból úgy értesült, hogy Rahim az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet hatására radikalizálódott.

Az illető kést rántott, amikor kedd reggel a hatóság embereivel konfrontálódott Boston Roslindale negyedében. A fegyvert nem tette le felszólításra, lőtt sebeibe a kórházban halt bele.

Rahim bátyja, aki imám, a Twitteren azt állította, hogy öccsét hátulról lőtték meg háromszor. A hatóságok szerint a rendőr és az FBI-ügynök önvédelemből tüzelt, amit videofelvétel is bizonyít.

A fegyverhasználat jogosságával kapcsolatban az ügyészség vizsgálatot indított.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.