Hírek
2017. Október 13. 14:56, péntek |
Bulvár
Forrás: mti
Betiltották a Kingsman folytatását Kambodzsában

Betiltotta a kambodzsai kulturális és művészeti minisztérium a Kingsman: Az aranykör című akciófilm forgalmazását, mert a film ádáz drogbárója egy kambodzsai templomban talál menedéket.
A világszerte sikert arató Kingsman folytatásában a képzeletbeli brit kémszervezet összefog amerikai partnerével, hogy együtt kutassák fel a Kambodzsában rejtőzködő drogbárót (Julianne Moore). A hollywoodi produkciót a héten kezdték volna játszani a kambodzsai mozikban.
A filmbeli csetepaték zöme egy dzsungelben álló kambodzsai templomban játszódik. A kulturális tárca szerint az akcióvígjátékban ábrázolt templom erősen hasonlít a híres Angkorvat templomegyüttes egyik épületére, a Ta Prohm templomra. A minisztériumnak az sem tetszett, hogy Kambodzsát a bűnözők célállomásaként fessék le. A tárca egy illetékes vezetője nehezményezte, hogy a filmben "a kambodzsai földet, templomot úgy ábrázolják, mint a világot fenyegető terroristák székhelyét" - számolt be róla a helyi média.
A film kambodzsai forgalmazási jogát megszerző Westec Media forgalmazási igazgatója sajnálkozását fejezte ki a produkció betiltása miatt. Mint mondta: szerinte a Kingsman semmiféle kárt nem okoz az országnak, csupán egy szórakoztató film, és ha ilyesmiért be lehet tiltani egy filmet, akkor visszaesik majd azok száma, akik forgatni érkeznek Angkorba.
Egyebek mellett a Tomb Raider című film egyes jeleneteit is a Ta Prohm templomban forgatták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár
Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson
Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Bulvár
Legkorábban június 19-én indulhat újra magyar az űrbe
Legkorábban június 19-én indulhat az Axiom-4 misszió legénysége, köztük Kapu Tibor kutatóűrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) - tette közzé a HUNOR program a Facebook-oldalán szombaton.