Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2013. November 05. 05:03, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Betiltanák a kommunista nézetek terjesztését Ukrajnában

Betiltanák a kommunista nézetek terjesztését Ukrajnában

A kommunista nézetek terjesztésének tilalmáról nyújtott be törvényjavaslatot hétfőn a parlamentben a nacionalista Szvoboda (Szabadság) párt két vezetője, Oleh Tyahnyibok pártelnök és Andrij Mohnik alelnök.

A javaslat valójában a parlamentben frakcióval rendelkező Kommunista Párt betiltására irányul. A múlt hónapban a Vitalij Klicsko ökölvívó vezette UDAR (Ütés) párt egyik parlamenti képviselője jelentette be, hogy népszavazást kezdeményeznek a Kommunista Párt betiltásáról.

A kommunisták képviselőcsoportja - amely általában együtt szavaz a kormányzó Régiók Pártjával - az egyetlen az ukrán parlamentben, amely ellenzi Ukrajna európai uniós közeledését, és azt szeretné elérni, hogy az ország a Moszkva által irányított orosz-fehérorosz-kazah vámunióhoz való csatlakozzon. Ez ügyben már több alkalommal próbáltak referendumot kiíratni, a központi választási bizottság azonban elutasította kezdeményezésüket.


A Krím-félszigeten lévő Szimferopolban vasárnap az "orosz egység" napja alkalmából tartott Moszkva-barát felvonuláson résztvevők megpróbáltak elégetni egy európai uniós zászlót. Miután nem sikerült meggyújtaniuk, szétszaggatták és megtaposták, így jelezve tiltakozásukat Kijev nyugati integrációs irányvonalával szemben. A megmozduláson helyi kozákok, nyugdíjasok és szélsőbaloldali aktivista fiatalok vettek részt becslések szerint néhány százan. Eközben a szintén déli országrészben lévő Mikolajiv városában tartott hasonlóan oroszpárti demonstrációt a Szvoboda párt aktivistái zavarták meg, füstbombákat dobva a felvonulók közé. A rohamrendőrök két nacionalista aktivistát vettek őrizetbe.

A nyugat-ukrajnai Csernyivciben viszont mintegy tízezren gyűltek össze a város központjában, hogy kifejezzék támogatásukat az ország európai integrációja mellett. A tömeggyűlésre a szervezők kérése alapján a résztvevők pártzászlókat nem vittek, csak nemzeti lobogókkal és uniós zászlókkal jelentek meg.

Címkék: Belpolitika, jog, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár

A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat

Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.

2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld

Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne

Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.