Hírek
2012. Május 03. 07:11, csütörtök |
				Külföld				
Forrás: mno
				
				Berepült egy greenpeace-es az erőmű területére
 
				Sárkányrepülővel repült be egy tiltakozó a Bugey nukleáris központba. A rendőrség letartóztatta az érdekes módon tiltakozó aktivistát.
A tiltakozó szerda reggel külső segítséggel repült be a Lyonhoz közeli Bugey atomerőmű területére. A létesítményt üzemeltető EDF állítása szerint az erőmű biztonsága egyetlen pillanatra sem forgott veszélyben, köszönhetően a tavaly év végén megszigorított biztonsági intézkedéseknek.
A Greenpeace akciójával a francia erőművek légi sebezhetőségére kívánta felhívni a figyelmet. A szervezet üzenni akart a két, még versenyben lévő elnökjelöltnek, Nicolas Sarkozynek és Francois Hollande-nak, akik – a Greenpeace szerint – tagadják a nukleáris létesítményekkel járó kockázatokat. A környezetvédők álláspontjukat egy brit megbízott által írt tanulmányra építik, mely rávilágított jó néhány francia nukleáris központ sebezhetőségére, különös tekintettel a levegőből érkező támadásokkal szemben. Az aktivista egy ilyen légi fenyegetést igyekezett illusztrálni az akciójával.
Az aktivistát és segítőjét a rendőrség őrizetbe vette. Nem ez volt az első alkalom, amikor egy környezetvédő be tudott repülni egy nukleáris létesítmény fölé – tavaly közzétettek egy saját készítésű légi felvételt, amelyet a La Hauge-i nukleáris újrahasznosító üzem légterében sikerült teljesen zavartalanul elkészíteniük. Az atomerőművek biztonságára a fukusimai tragédia óta még fokozottabban figyelnek az egész világon, mi több, Németország a tervek szerint egy évtized múlva már atomenergia nélkül fog elektromosságot termelni.
mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld
Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel
2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld
J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását
Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.
2025. Október 29. 07:28, szerda | Külföld
Kenyai légitársaság: nyolc magyar állampolgárságú áldozata is van a kenyai légikatasztrófának
2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot
Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják
