Hírek
2013. Október 11. 05:51, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Bemutatták az első magyar menüvel működő vércukormérőt

Bemutatták Debrecenben az első magyar menürendszerrel ellátott vércukormérő eszközt, amely a fejlesztők reményei szerint kényelmesebbé és biztonságosabbá teszi a betegek mindennapi kezelését.
A magyar fejlesztésű készülék jelenleg az egyetlen, amely magyar nyelvű menürendszerrel rendelkezik és abban is eltér a többi készüléktől, hogy tölthető akkumulátorral működik. Ez nemcsak az angolul nem értőknek teszi könnyebbé a vércukormérő eszköz használatát, hanem folyamatos elemcserékre sem lesz szükség - mondta el Berey Attila, a fejlesztő Di-Care Zrt. orvos igazgatója a debreceni Kölcsey Központban tartott szakmai bemutatót megelőzően az MTI-nek.
Emlékeztetett arra, hogy az angol nyelvű készülék jelzésének meg nem értése tavaly tragédiába torkollt: a magas vércukorszintet jelentő HI (high) jelzést egy fiatal orvos "hiba" üzenetnek vélte és a súlyos betegnek inzulin helyett kristálycukros vizet adott. A beteg meghalt - mondta az igazgató.
A Pille elnevezésű készülék hét másodperc alatt közöl adatot 0,7 mikroliternyi vérminta alapján és 400 adatot képes egyszerre tárolni.
Berey Attila hozzátette: novembertől 6 ezer darab készülék lesz kapható, ez terveik szerint az "induló készlet", mert elenyésző mennyiség a mintegy 700 ezer - közte 220 ezer inzulint használó - cukorbeteg és a további 300-400 ezer potenciális hazai beteg számát tekintve.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését